طراحی وب سایت در اصفهان

هاست وب سایت

انواع هاست

انواع هاستی که بر اساس سیستم عامل وجود دارند را در زیر به اختصار برای شما شرح داده ایم:

هاست لینوکس

برای خرید هاست لینوکس لازم است بدانید که سیستم عامل سرور آن لینوکس و مناسب برای وبسایت‌هایی با زبان‌های برنامه‌نویسی پرکاربرد از جمله PHP ،Ruby ،Java و … است

هاست ویندوز

برای خرید هاست ویندوز لازم است بدانید که سیستم عامل سرور آن ویندوز است، از زبا‌ن‌های برنامه‌نویسی ASP و ASP.NET پشتیبانی می‌کند.

تصویر عالی

هاست

هاست چیست ؟

هاست چیست و چه کاربردی دارد؟ host در زبان خارجی به معنای میزبان است که به بخشی از سرور گفته میشود. یک سرور می تواند به چندین قسمت تقسیم شود که به هرکدام از آن هاست گفته می شود. یعنی هر بخش از این سرور به عنوان یک هاست از یک وبسایت را میزبانی میکند.

برای داشتن هاست خوب با ما در ارتباط باشین
خرید هاست

تعریف میزبانی وب


هنگامی که یک ارائه دهنده میزبانی فضایی را در یک وب سرور به یک وب سایت اختصاص می دهد تا فایل های خود را ذخیره کند، آنها یک وب سایت را میزبانی می کنند. میزبانی وب باعث می شود فایل هایی که یک وب سایت را تشکیل می دهند (کد، تصاویر و غیره) برای مشاهده آنلاین در دسترس باشند. هر وب سایتی که تا به حال بازدید کرده اید بر روی یک سرور میزبانی می شود.

میزان فضای اختصاص داده شده روی سرور به یک وب سایت به نوع میزبانی بستگی دارد. انواع اصلی هاست اشتراکی، اختصاصی، VPS و نمایندگی فروش می باشد. آنها با نوع فناوری مورد استفاده برای سرور، سطح مدیریت ارائه شده و خدمات اضافی ارائه شده متمایز می شوند.

میزبانی وب چگونه کار می کند?

میزبانی وب زمانی اتفاق می‌افتد که فایل‌هایی که یک وب‌سایت را تشکیل می‌دهند از یک رایانه محلی روی سرور وب آپلود می‌شوند. منابع سرور (رم، فضای هارد و پهنای باند) به وب سایت هایی که از آن استفاده می کنند اختصاص می یابد.

تقسیم منابع سرور بسته به نوع برنامه میزبانی انتخاب شده متفاوت است. برای انتخاب طرح میزبانی مناسب، ابتدا باید بین پلن های موجود تفاوت قائل شوید. این نباید پیچیده باشد. برای خوانندگان غیر فنی، بیایید از یک تشبیه ساده استفاده کنیم: انتخاب میزبانی وب شبیه به جستجوی فضای اداری است:

چگونه تصمیم می گیرید که کدام نوع فضای اداری برای نیازهای شما مناسب است؟ آیا یک ایستگاه کاری در یک فضای باز همکاری کافی است یا بهترین چیز بعدی است. یک دفتر در یک مرکز تجاری آیا قصد دارید سریع گسترش پیدا کنید یا انتظار دارید افراد زیادی بیایند و بروند؟ آیا به اجاره یک ساختمان کامل فکر می کنید یا ساختن فضای خود را جذاب می کند؟

به غیر از سبک اداری که استفاده می کنید، ملاحظات دیگری نیز وجود دارد. دسترسی به اتاق‌ها چقدر آسان است، چه عملکردهایی را ارائه می‌دهند (اضافه‌ای مانند تخته سفید، اینترنت پرسرعت، و سایر امکانات)، و محل قرارگیری آنها و هزینه کلی. این ملاحظات نیازهای شما را تعیین می کند و به تصمیم گیری در مورد اینکه کدام نوع دفتر برای شما مناسب است کمک می کند. بیایید این فرآیند انتخاب را با تصمیم گیری در مورد میزبانی وب مقایسه کنیم.

هاست اشتراکی شبیه به اجاره یک ایستگاه کاری در یک دفتر شلوغ، پر سر و صدا، طرح باز یا فضای کار مشترک است. شما تمام امکانات مدرن را دارید: یک میز، اتصال به اینترنت و برخی از لوازم ثابت و شما فضا را با سایر همکاران از جمله آشپزخانه، چاپگر و سرویس بهداشتی به اشتراک می گذارید. شما نمی توانید هیچ تغییری در فضا انجام دهید، مانند نصب تخته های سفید و غیره. این یک گزینه محبوب برای راه اندازی وب سایت های کوچک است و برای پروژه های تجاری در مقیاس بزرگ مناسب نیست.

یک سرور خصوصی مجازی (VPS) یک گام خوب از میزبانی مشترک است. کسب و کارهای متوسط ​​از اجاره دفتر در یک پارک تجاری سود می برند. با یک VPS، کاربران از یکدیگر جدا می شوند. شما همسایه هایی دارید، اما کمتر به آنها وابسته هستید و می توانید هر گونه تغییر (سفارشی سازی) را هر طور که دوست دارید انجام دهید و ایستگاه کاری خود را به تنهایی سازماندهی کنید.

استفاده از کل ساختمان اداری با میزبانی روی سرور اختصاصی قابل مقایسه است . این گزینه گران‌تر و بهترین گزینه برای وب‌سایت‌هایی است که به قابلیت اطمینان و عملکرد بالا اهمیت می‌دهند. از آنجایی که شما کل فضا را کنترل می کنید، در مورد تنظیمات و فضای زیاد حرف بیشتری دارید، اما اگر از فضای موجود استفاده نکنید، ارزش سرمایه گذاری در آن را ندارد.